Chętnych do wzięcia udziału w zajęciach bardzo proszę o zarejestrowanie się przy pomocy formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na naszej stronie internetowej lub kontakt telefoniczny pod nr  601 42 21 03.

 

Zajęcia w Szkole Fotografii  skierowane są do osób początkujących oraz średnio zaawansowanych w dziedzinie fotografii cyfrowej.
 
Zajęcia poprowadzi architekt Waldemar Marzęcki,
członek Związku Polskich Artystów Fotografików,
prof. zw. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego - wykładowca fotografii na kierunku Wzornictwo oraz Podyplomowych Studiach Architektury i Projektowania Wnętrz.
 
Zajęcia w Szkole Fotografii będą składać się z 8 spotkań dwa razy w tygodniu (we wtorki i piątki od godz. 18.00 do 20.00). Każde spotkanie będzie trwało 2 godziny. W sumie całość materiału zostanie zaprezentowana w ciągu 16 godzin. W trakcie nauki słuchacze będą poproszeni o samodzielne wykonanie kilku zadań fotograficznych. Efekty ich pracy będą sukcesywnie omówione na zakończenie poszczególnych spotkań.
Celem obecnie proponowanych zajęć w Szkole Fotografii jest przekazanie praktycznej wiedzy niezbędnej dla świadomego fotografowania pod względem technicznym jak i estetycznym.
Co drugie spotkania zakończę prezentacją i omówieniem własnych doświadczeń w dziedzinie fotografii. Ostatnie nasze spotkanie zakończę prezentacjami multimedialnymi.
Być może, przez ten miesiąc wspólnych spotkań uda mi się nie tylko przekazać niezbędny zasób wiedzy praktycznej, ale również wielu z Państwa zarazić magią fotografii. Muszę jednak lojalnie uprzedzić, że kto znajdzie własną ścieżkę w ogrodzie sztuki fotograficznej, już tak łatwo z niej nie zejdzie.
 
 

 

Opinie uczestników zajęć:

 

 

"Chciałam bardzo podziękować- tego co przeżyłam i doświadczyłam nie da się opisać słowami- pokaz ten dostarczył mi niewiarygodną ilość emocji i wzruszeń, mój mąż zareagował identycznie jak ja, po prostu wrósł w fotel z wrażenia i był bardzo, bradzo wzruszony. Jeszcze raz dziękuję za takie fantastyczne emocje!!"

Ela Watras

 

"Bardzo polecam!! Wszystkim, którzy się wahają wręcz zalecam:) Twórcza, przyjazna atmosfera. Świetne wykłady. Zajęcia tutaj to solidny grunt, dobra podstawa dla początkujących, a dla tych, którzy już trochę fotografują możliwość analizy, dyskusji i konstruktywnej oceny swoich dokonań."

 

Anna Marcinczak

 
"Przemiła atmosfera, przejrzyste wykłady, zwłaszcza dla początkujących fotografów, czy raczej fotoamatorów. Szkoła fotografii inspiruje do poszukiwań nowych form wyrazu -nie tylko samej fotografii. Jedyna wada - za szybko minął ten miesiąc, a może tak drugi rozdział - dla bardziej zaawansowanych?"
 
Cecylia Różyło

 

 

"Polecam wszystkim rewelacyjny praktyczny kurs fotografii!  Prowadzący posługuje się zrozumiałym językiem, rewelacyjnie opowiadając o tajnikach technologii cyfrowej czy zasadach kompozycji. Uzupełnieniem przejrzyście skonstruowanych i prezentowanych multimedialnych pokazów są liczne autorskie przykłady Prowadzącego - wytrawnego znawcy, pasjonata fotografii.
Podsumowując ... udział w zajęciach ukazujących sztukę fotografii był dla moich oczu, a na pewno nie tylko moich - tym samym co Koncerty Brandenburskie J. S. Bacha dla uszu. Prawdziwa perełka!!! "

 

Polecam! Monika Ciszak

 

"Jeśli myslisz, że wiesz czym jest fotografia, to po zakończeniu cyklu
spotkań w szkole stwierdzisz, że jest to NIEZMIERNY OCEAN. Poznasz tu
nie tylko głębię ostrości, ale co ważniejsze - GŁĘBIĘ MOŻLIWOŚCI.
Polecam zarówno młodzikom, jak też dojżalszym fascynatom tej sztuki. Bo,
jest to sztuka, którą prowadzący zajęcia Waldemar Marzęcki, uprawia z
powodzeniem od lat i zaraża innych. Mam nadzieję spotkać miłe
towarzystwo z kursu na planowanym plenerze. Polecam serdecznie."
 
Małgorzata Nowakowska
 
"Cenna wiedza o fotografii cyfrowej, zilustrowana dużą ilością przykładów praktycznych i wielu ciekawostek została zaprezentowana w bardzo przystępnej formie.
Plan wykładów oraz zadawanych ćwiczeń do samodzielnego wykonania umożliwiły stopniowe przyswajanie omawianego materiału, a rzetelna ocena prac wszystkich uczestników dawała wskazówki do dalszego doskonalenia.
Szczególnie interesujące było omówienie nowoczesnych trendów w fotografii cyfrowej i sztuce wizualnej na przykładzie prezentacji własnych prac wykładowcy – prof. Waldemara Marzęckiego, których analiza i interpretacja może pomóc uczestnikom Szkoły Fotografii w poszukiwaniach twórczych.
Bardzo polecamy! Dwugodzinne zajęcia mijają szybko we wspaniałej atmosferze, jaka panuje między uczestnikami, a prowadzącym."

Barbara i Jarosław Chrzanowscy
 
CHR Galaxy (6.10.2010) - zdjęcia z wernisażu  wystawy po plenerze fotograficznym słuchaczy Szkoły Fotografii zorganizowanym w Mrzeżynie
 
 
Zapraszam do obejrzenia dokumentacji fotograficznej z zakończenia zajęć w Wiosennej Szkole Fotografii (8.04.10 - 6.05.10).
 
 
Oto kilka zdjęć wykonanych przez słuchaczy Wiosennej Szkoły Fotografii.
 
 
Fot. Maja Gagatek
zadanie fotograficzne" krajobraz miejski lub otwarty" 
 
 
Fot. Ela Watras
zadanie fotograficzne" kompozycja" 
 
 
 
Fot. Ela Watras
zadanie fotograficzne " świadome użycie w fotografii czasu i przesłony"
 
Zapraszam do obejrzenia dokumentacji fotograficznej z zakończenia zajęć w II Zimowej Szkole Fotografii (22.02.10 - 18.03.10).
 
Fot. Monika Ciszak
 
Oto kilka zdjęć wykonanych przez słuchaczy II Zimowej Szkoły Fotografii.
 
Fot. Barbara i Jarosław Chrzanowscy
zadanie fotograficzne " świadome użycie w fotografii czasu i przesłony"
 
 
Fot. Cecylia Różyło
zadanie fotograficzne" krajobraz miejski lub otwarty" 
 
Zapraszam do obejrzenia dokumentacji fotograficznej z zakończenia zajęć w Zimowej Szkole Fotografii (7.12.09 - 21.01.10).
 
Fot. Tomek Bartnicki
 
Fot. Tomek Bartnicki
 
Fot. samowyzwalacz
 
Fot. samowyzwalacz
 
Niektóre prace fotograficzne wykonane przez słuchaczy Zimowej Szkoły Fotografii  (7.12.2009 - 21.01.2010)
 
 
Fot. Dominika Rysiewicz  
zadanie fotograficzne "przygotowanie indywidualnej wystawy fotograficznej" 
 
 
 
 
Wiersz Anna Piasecka–Grzegorek Fot. Andrzej Kołodziejski 
zadanie fotograficzne "przygotowanie indywidualnej wystawy fotograficznej" 
 
 
 
Fot. Dominika Rysiewicz 
zadanie fotograficzne " świadome użycie w fotografii czasu i przesłony"
 
 
 
Fot. Piotr Zając 
zadanie fotograficzne" świadome użycie w fotografii czasu i przesłony" 
 
 
 
Fot. Leszek Łoziński zadanie fotograficzne" krajobraz miejski lub otwarty" 
 
 
Fot. Tomek Bartnicki 
zadanie fotograficzne  „świadome użycie w fotografii czasu i przesłony"
 
 
 
Zapraszam do obejrzenia zakończenia Jesiennej Szkoły Fotografii (14.09.09-12.10.09) oraz niektórych prac fotograficznych wykonanych przez jej słuchaczy.
 
.
Podczas wykładów. Fot. samowyzwalacz
 
Fot. Anna Marcinczak 
zadanie fotograficzne "krajobraz otwarty" 
 
  
Fot. Janusz Czubak  
zadanie fotograficzne "świadome użycie czasu i przesłony" 
 
Fot. Marzena Bandosz  
zadanie fotograficzne "świadome użycie czasu i przesłony" 
 
 
Fot. Marta i  Michał Sakowscy  
zadanie fotograficzne  "krajobraz miejski"
 

 

 Zakończenie zajęć. Fot. samowyzwalacz

..